BATI LADİNİ GENEL ÖZELLİKLERİ VE ÜRETİM ORTAMI

  • 0
batı-ladini

BATI LADİNİ GENEL ÖZELLİKLERİ VE ÜRETİM ORTAMI

Tags : 

BATI LADİN GENEL ÖEZELLİKLERİ VE ÜRETİM ORTAMI       
Son yıllarda park-bahçe tanzimlerine ağırlık verilmesi ile dış mekan süs bitkilerine olan ilgide artmıştır. Artan talebe karşılık ülkemizde yeterli sayıda süs bitkisi yetiştiricisinin olmaması ve kaliteli üretim miktarlarının kısıtlılığı nedeniyle ihtiyaçların çoğu yurtdışından fidan ithalatı ile karşılanmaktadır.Ülkemiz’de mavi ladin en çok Park-bahçe düzenlemelerinde gösterişli görünümünden dolayı çok tercih edilmektedir. Batı Ladin fidanı da gösterişli görünümünden dolayı ithal edilen fidanların en başında gelmektedir.
Son yıllarda da ülkemizde vatandaşlarımız tarafından Batı Ladin fidanının değeri anlaşılmış olup; yüksek miktarlarda çıplak köklü  Batı Ladin fidanı üretimi yapılmaktadır. Yapılan üretim çalışmalarının çoğu bilinçsiz ve fidan yetiştirme tekniğinden uzak bir halde olup bu çalışmalar her gün artan üretici sayısıyla daha da çoğalmaktadır.
Üretilen çıplak köklü Batı Ladin fidanlarının sayılarının fazlalığı  yanında park-bahçe tanzimi çalışmalarında kullanılacak kaplı boylu-formlu Batı Ladin fidanı üretimi sayısı yok denecek kadar azdır. Hal böyle iken bu duruma bir dur demek ve üretici kitlesini bilinçlendirmek ve ekonomiye katkıda bulunmak bizim için bir görev olmuştur.


Leave a Reply

ZİYARETÇİ – İSTATİSTİKLER

1 online ziyaretci
Bugün 3 ziyaretci
Toplam : 28775

Istatistikler
osmangazi vestel servisi bursa Uzman ve tecrubeli ekibimizle hizmetinizdeyiz. Osmangazi vestesi servisi bursa ayni gun servis hizmeti sunuyoruz. osmangazi vestel servisi bursa Arayin, hemen servis personelerimizi size yonlendirelim.