Mavi Ladin Fidancılık

  • 0

Mavi Ladin Fidancılık

Tags : 

YEŞİLKÖY FİDANCILIK

 

Ordu ve Karadeniz Bölgesi’nde sorumluluğunu ve misyonunu bilen, bu doğrultuda üretim yapan ve her geçen gün kaliteyi, yenilikleri yakalayan, kendi bünyesinde ve bölgedeki üreticilerine saksılı ve sepetli ürün yetiştirme konusunda örnek olan öncü firmayız.

Firmamız bünyesinde damlama sulamalı saksılama alanımızda rutbollu fidanlarımızı saksılayıp bir yıl kök sarımından sonra satışa sunmaktayız. Firmamız bünyesinde üretimini yaptığımız ibreli ve yapraklı türler; mavi ladin, batı ladini, doğu ladini, Doğu Karadeniz göknarı, atlas sediri,  Toros (Lübnan) sediri, karaçam , aşılı atlas sediri, Himalaya sediri, mugoçam, ıhlamur, akçağaç, atkestanesi, süs bitkileri ve çalı grubu üretimi ve tedariki yapmaktayız. Tohum ve ırklardan , ülkemiz ve bölgemizde denendikten sonra en uygun olanları  seçilmiştir. Tohumdan itibaren çıplak kök, poşetli , rutbollu, sepetli ve saksılı olmak üzere her boy fidan satışımız mevcuttur.

Fidanlarımız budamalı, konik yapılı veya istek üzerine serbest dallı olmak üzere istenilen form ve şekilde mevcuttur.

Yetişkin bir mavi ladin 2 metre boylarına, tohumdan itibaren 10-12 yılda ulaşmaktadır. Kaliteyi yakalamak adına, mavi ladin fidanlarımızı, mavilerini seçerek sepet ve saksılara dikim yapmaktayız. Kalan yeşil tonlu mavi ladinleri aşılı hoopsi altlığı olarak kullanmaktayız. Böylece aşılı fidanlarımızın da daha yüksek rakımlara dayanıklı olmasını sağlamış oluyoruz.

Tohumdan üretim mavi ladinlerde tohumun toplandığı yıl, hava şartları ve döllenmeye göre %40  ve %60 aralığında yeşil tonlu çıkabilmektedir. Talep mavi renge daha fazla olduğundan Yeşilköy Fidancılık kendi bünyesinde ve üreticilerine fidanı küçükten seçerek mümkün olduğunca mavi tonda üretim yapmakta ve yaptırmaktadır.

Mavi ladin, batı ladini ve göknarlarımız, ibre yapısı , form, renk ve ton bakımından emsallerinden farklıdır.

Alıcı firmaların, alım sırasında, kimden ve hangi şartlarda, hangi kalitede, hangi referansa sahip firmadan fidan aldığına dikkat etmesi gerekmektedir. Firmamız bu konuda, son derece titiz, dikkatli ve işini bilen bir kadroya sahiptir. Vadedilen kalite, vadedilen gün ve zamanda son derece itinalı bir şekilde temin edilir. Firmamız tohumdan mavi ladinlerin yanı sıra aşılı hoopsi vb. ırkları da bünyesinde aşılayıp bölgemize ve ülkemize katkı sağlamaktadır.


Leave a Reply

ZİYARETÇİ – İSTATİSTİKLER

1 online ziyaretci
Bugün 3 ziyaretci
Toplam : 28775

Istatistikler
osmangazi vestel servisi bursa Uzman ve tecrubeli ekibimizle hizmetinizdeyiz. Osmangazi vestesi servisi bursa ayni gun servis hizmeti sunuyoruz. osmangazi vestel servisi bursa Arayin, hemen servis personelerimizi size yonlendirelim.